Ako na diétu a diétne plány

Hlavná dietologička Bc. Alena Přídová

Chceli alebo potrebovali by ste schudnúť, ale neviete ako na to? Existuje veľa diét, ale ktorá z nich je vhodná práve pre Vás? Aký diétny plán by ste mali dodržiavať?

Hlavná Dietologička
Bc. Alena Přídová


 
Ako začať chudnúť?

Princípom snáď každej diéty je to, že je potrebné prijímať menej kalórií, než ich ste schopný vydať. Pre Vás to teda znamená jesť menej kalorické jedlá alebo sa začať viac hýbať a tým spaľovať viac kalórií. Ideálne je spojenie oboch metód, teda obmedzenie príjmu kalórií a zvýšenie ich výdaja.

 
Ako sa "napiť" do krásy?

Bez dodržiavania pitného režimu pôjdu kilá len ťažko dolu. Denne by sme preto mali vypiť 2 až 3 litre tekutín - v letných dňoch a pri fyzickej námahe aj viac. Je potrebné striedať čistú vodu s vodou minerálnou, spoločne s ovocnými a zeleninovými šťavami, nesladeným čaji atď. Je dokázané, že znížený príjem tekutín spôsobuje zvýšené ukladanie tuku. Teda, ak začneme pravidelne prijímať tekutiny, môžeme tým znížiť zásoby tuku v našom tele. Navyše pri redukčnej diéte nie je vhodná nadmerná konzumácia sladených limonád, alkoholu či kávy s kofeínom. Ďalším benefitom pravidelného pitného režimu je nielen štíhla postava, ale aj krásna vypnutá pleť bez vrások z dehydratácie.

 
Najlepšie je vyhľadať dietológa - výživového poradcu

Při výběru vhodné redukční diety myslete především na své zdraví. Dietní jídelníček by měl být složený převážně z rozmanitých druhů potravin ve správném poměru, protože jen pestrá a zdravá strava dodává našemu organismu všechny potřebné živiny.

Pri výberu vhodnej redukčnej diéty myslite predovšetkým na svoje zdravie. Diétny stravovací režim by mal byť zložený prevažne zrozmanitých druhov potravínv správnom pomere, pretože len pestrá a zdravá strava dodáva nášmu organizmu všetky potrebné živiny.

 
Akú diétu si zvoliť?

Existuje nepreberné množstvo diét, menujme napríklad melónovú diétu. Táto diéta sľubuje schudnúť za desať dní tri až sedem kilo, ale za cenu hladovania, kedy sa po celých desať dní živíte len melónom s niekoľkými málo výživovými doplnkami. Ako náhle sa však vrátite k predchádzajúcemu spôsobu stravovania, počítajte s jo-jo efektom.

Ďalšou známou diétou je napríklad hollywoodska redukčná diéta, kedy chudnete podľa vzoru hollywoodskych hviezd. Základom diétneho jedálničku sú vajcia, zelenina, mäso a ovocie. Je rozpísaný presný diétny plán, ktorý je zložený z týždenných cyklov, ktoré sa niekoľkokrát opakujú. Táto diéta je teda o niečo pestrejšia ako vyššie menovaná melónová, ale napriek tomu je jednostranná a hneď ako od nej upustíte, čoskoro sa vrátite na svoju pôvodnú váhu. Navyše, ruku na srdce, viete si predstaviť, že by ste po celý svoj ​​život jedli len vajcia, zeleninu, mäso a ovocie? Môžeme Vám garantovať, že po niekoľkých cykloch by ste tieto potraviny nemohli ani vidieť.

 
Existuje teda diéta vhodná práve pre mňa?

Nejlepší a nejvhodnější dietu, která Vám bude sestavena přímo na tělo, Vám sestaví odborníci v dietetickém centre NATURHOUSE. Po celé republice jich funguje více než 40. Stačí se podívat na mapu České republiky, kde naleznete Vaši 

Najlepšiu a najvhodnejšiu diétu, ktorá Vám bude zostavená priamo na telo, Vám zostaví výživový odborníci v dietetickom centre NATURHOUSE. Stačí sa pozrieť na mapu Slovenskej republiky a nájsť si najbližšiu pobočku.

 
 

Naši zákazníci

Alžběta schudla 20 kg
Galanta

Ako kilá ubúdali, sebavedomie stúpalo

Ďalšie príbehy

Často kladené otázky

Koľko času budem potrebovať, aby som sa zbavil prebytočných kíl?

Nie je možné povedať vopred, za ako dlho sa podarí schudnúť ... našťastie nie sme totiž všetci rovnakí. Niekto môže mať metabolizmus zablokovaný, iný napríklad alergiu na niektoré potraviny, niekto práve prežíva obdobie silného stresu alebo vedie život na pohovke. Chudnúť pár kilo mesačne je považované za správne.

Je možné jesť zdravo a pritom chutne?

Samozrejme, že áno! Naopak objavíte, že varenie z čerstvých a sezónnych produktov môže byť naozaj chutné a naučíte sa zvýrazniť chuť a vôňu korením a bylinkami.

V čom sa odlišuje metóda NATURHOUSE od ostatných metód či diét?

NATURHOUSE sa snaží o výchovu, popr. "prevýchovu" vo výžive, preto neponúka prísne a zakazujúce diéty, ale vyučuje, ako jesť dobre a zdravo.

Ďalšie otázky

Pošli dotaz

Súhlasím zo spracovaním osobných údajov.