Veľkonočné maškrtenie nasladko aj naslano

Veľkonočné maškrtenie nasladko aj naslano

Mazanec


Suroviny: 400 g špaldovej múky, 50 g masla, 1 polotučný tvaroh, 2 lyžice oleja, prášok do pečiva (v zdravej výžive je možné kúpiť bez fosfátov), hrozienka, nasekané mandle, 3 vajcia, citrónová kôra
citrónová šťava, 2 lyžice medu, vanilkový cukor


Postup: Zmiešajte špaldovú múku a prášok do pečiva, pridajte povolené maslo, tvaroh, olej, vajcia, citrónovú kôru a šťavu a prislaďte medom a vanilkovým cukrom. Nakoniec primiešajte vopred namočené hrozienka a mandle. Vypracujte cesto a vytvarujte z neho na papieri na pečenie mazanec. Mazanec potrite rozšľahaným vajíčkom a posypte plátkami mandlí. Video recept nájdete tu.


Veľkonočné muffiny bez múky


Suroviny na 12 muffinov: 400 g červenej fazule v konzerve, 2/3 kypriaceho prášku bez fosfátov, 2 lyžice medu, 3 lyžice pudingu SLIMBEL príchuť čokoláda s pomarančom, 2-3 lyžice kustovnice, korenie do perníka, 2 vajcia, jogurtová tyčinka SLIMBEL SYSTEM na ozdobu


Postup: Fazuľu prepláchnite vodou a rozmixujte dohladka. Vajcia vyšľahajte s medom, pridajte rozmixovanú fazuľu, korenie do perníka, puding SLIMBEL a kypriaci prášok. Všetko znovu vyšľahajte a nakoniec pridajte kustovnicu. Pečte na 160 ° C cca 40 minút, 5 minút pred dopečením ozdobte muffiny tyčinkou SLIMBEL, ktorú pokrájate na kocky. Video recept nájdete tu.


Kapustové placky


Suroviny: cca 500 g kyslej kapusty, 3 vajcia, 100 g špaldovej múky, štipka soli a korenia


Postup: Všetky suroviny zmiešajte na husté cesto. Plech vyložte papierom na pečenie a potrite olivovým olejom, potom z cesta vytvarujte placky a pečte ich na 180 ° C, kým nie sú placky hotové a krásne zlaté. Kapustové placky sa hodia napríklad ako príloha k šumavskému králikovi so špenátom. Video recept nájdete tu.

Páčia sa Vám naše novinky? Viac rád môžete dostávať pravidelne do Vašeho e‑mailu.