Ako byť štíhla do plaviek

Detoxikácia a chudnutie
Ako byť štíhla do plaviek

Ako byť štíhla do plaviek

Slnečné lúče už pomaly ale isto signalizujú začiatok plavkovej sezóny. S ich silnejúcim vplyvom rastie aj počet kilogramov, ktoré sa na poslednú chvíľu snažíme schudnúť. Lenže nie vždy to ide tak, ako by sme chceli. Ako byť štíhla do plaviek? Na to sme hľadali odpoveď u hlavnej výživovej poradkyne Věry Burešovej z NATURHOUSE.

Množstvo z nás bojuje s jo-jo efektom, ktorý sa dostaví ešte pred tým, než stratené kilá vôbec stihneme ukázať. Nežiaduci efekt, ktorý sa prejavuje nadobudnutím v priemere troch či štyroch kíl navyše, trápi až 80 % ľudí, ktorí sa snažia zredukovať svoju váhu.

Žiadne rýchle diéty

Každá diéta, ktorá sľubuje rýchly výsledok, nie je založená na redukcii tukov. V skutočnosti totiž dôjde k úbytku svalovej hmoty. Človeku sa môže síce zdať, že trochu schudol, ale nie na dlho. "Všetky rýchle diéty so sebou nesú riziko jo-jo efektu. Väčšinou sú totiž založené na zmätení metabolizmu, ktorý sa spomalí, prejde do úsporného režimu, nepustí tuky, pretože tie pre neho znamenajú energiu, ale zabaví sa naopak svalovej hmoty", vysvetľuje výživová poradkyňa Věra.

Pozor na jednozložkové pôsty

Práve v tomto období bývajú v mnohých dámskych magazínoch a na internete zverejňované zaručené limonádové, ananásové, uhorkové a ďalšie diéty ako cesta k úspešnému chudnutiu. Ani tie ale nezaručia úbytok tukov. "Diéta založená na konzumácii jednej potraviny alebo jednej skupiny potravín telu nedodáva všetko potrebné pre jeho fungovanie. To platí aj pre metabolizmus. Organizmus nemôže správne pracovať, nemá dostatok živín", hovorí pani Věra.

Stop hladovkám

Vôbec najhoršou alternatívou, ako docieliť "lepšiu" siluetu, je absolútna absencia potravy. Pri akomkoľvek nedostatku čohokoľvek je organizmus šokovaný a automaticky sa spomaľuje aj metabolizmus. "Telo, ktoré neprijíma potravu, si veľmi dobre rozmyslí, ako a s čím naložiť. Nemôže totiž plytvať energiou zbytočne, čo sa prejavuje napríklad aj vysokú únavou. Dlhodobé hladovanie môže zapríčiniť i celkový kolaps organizmu", upozorňuje pani Burešová a dodáva: " V momente, keď takto zmätený organizmus začne znova prijímať potravu, všetko, čo skonzumujeme, si uloží v podobe tuku, pretože práve ten je jeho energetickou zásobárňou". Jo-jo efekt je teda stopercentne zaručený.

Odborníci na zdravé chudnutie

Úspešné chudnutie je možné len za predpokladu, že telu dodáme vyvážený príjem potravy. "Ide o program, kde klienta naučíme kompletne prehodnotiť doterajšie stravovanie. Dodržiavať jedálniček nie je vôbec zložité. Najzložitejšie na tom je pochopiť prečo, čo a ako správne robiť. Potom to už ide samo. A práve preto, aby človek rozumel tomu, čo robí, odporúčame konzultáciu s naším odborníkom", dodáva nutričná poradkyňa Věra Burešová.

 

Redukčný program na odbúranie tuku – intensive

https://www.eshop-naturhouse.sk/redukcny-program-na-odburanie-tuku-intensive/

VIVAT DIGEST ampulky: podporujú odbúravanie prevažne vnútorných tukov, k formovaniu postavy, zrýchľovanie metabolizmu a spaľovanie tukov, detoxikácia organizmu

LEVANAT ampulky: artičok a čierna reďkovka stimulujú spaľovanie tukov, čistia, regenerujú pečeň a podporujú jej funkciu, a tak celkovo zlepšujú metabolizmus tukov v organizme, odstraňujú plynatosť, čo celkovo podporuje sploštenie žalúdka. Výrobok sa odporúča najmä ľuďom, ktorým sa zvýšene ukladá tuk v oblasti brucha.

FIBROKI vláknina: vláknina obsiahnutá v produkte zapĺňa žalúdok, čo vám dáva pocit plnosti po dlhú dobu. Je to nerozpustná vláknina, ktorá mechanicky čistí črevnú stenu, odstraňuje zvyšky jedla a usadené toxíny, znižuje glykemický index jedla a tlmí chute na sladké. Je výživou pre správne črevné baktérie, tým napomáha nielen chudnutiu, ale zlepšuje tiež trávenie a posilňuje imunitu.

FIBROKI sucháre: Vďaka zníženej kalorickej hodnote sú ideálne pre osoby, ktoré sa snažia redukovať váhu. Vysoký obsah vlákniny spôsobuje pocit sýtosti, podporuje trávenie a stabilizuje funkciu čriev.

Páčia sa Vám naše novinky? Viac rád môžete dostávať pravidelne do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím súhlas so spracovaním osobných údajov. Ďakujeme za pochopenie.