Ako myslia úspešní

Trendy vo výžive
Ako myslia úspešní

Kto z vás nikdy nedržal diétu alebo sa aspoň nezamyslel nad svojou váhou či životným štýlom? Najnovšie štatistiky Štátneho zdravotného ústavu varujú, že 60% dospelej populácie v Slovenskej republike trpí nadváhou alebo obezitou. A až polovica ľudí teda niekedy určite skúšala schudnúť. Bohužiaľ mnohí z nich neúspešne. Zvolili príliš drastický spôsob, nevydržali v redukčnom režime, stratili motiváciu alebo ich dohnal tzv. jo-jo efekt. Na internete, sociálnych sieťach či v časopisoch nájdete množstvo zaručených diétnych rád a návodov, s ktorými môžete naozaj schudnúť. Avšak až 90tim percentám ľudí sa zhodené kilá do roka vrátia. Prečo?

Jednoducho preto, že tieto krátkodobé riešenia zaručených diét nikdy nemôžu fungovať navždy a telo vám skrátka vráti, že ho týrate. Vy potrebujete pochopiť svoj biorytmus, vlastný metabolizmus, prispôsobiť životný štýl potrebám vášho tela a naučiť sa správnym zdravým stravovacím návykom. Pokiaľ chcete zdravo schudnúť a váhu si dlhodobo udržať, obráťte sa radšej na výživového odborníka. Svoje o tom vie množstvo spokojných klientov NATURHOUSE, ktorých skúsenosti s metódou NATURHOUSE sa vám pokúsime sprostredkovať. Spýtali sme sa ich.

 

Čo vás prinútilo k zmene jedálnička a prvej návšteve poradne Naturhouse?

V podstate existujú 3 najčastejšie dôvody, prečo nás klienti vyhľadajú. Prvým sú zdravotné problémy a odporúčania lekára, aby zmenili stravovacie návyky alebo znížili hmotnosť. Sem patria najčastejšie problémy s pohybovým aparátom, cholesterolom, vysokým tlakom, cukrovkou, ale aj tráviace problémy, nafúknuté brucho, opuchnuté nohy či únava. Druhým najčastejším dôvodom býva akýsi pocit nepohodlia vo vlastnom tele. Či už sa chcú znova vojsť do obľúbených nohavíc, vyzerať dobre v plavkách, zvládnuť pohyb s vnúčatami alebo nadobudnúť sebavedomie. Treťou a stále častejšou príčinou, a za tú sme nesmierne radi, je naučiť sa jednoducho správne jesť alebo prečistiť telo (tzv. detoxikácia). Čím ďalej, tým viac ľudí si začína uvedomovať, aká je strava dôležitá pre náš organizmus a riešia ju včas, aby sa mohli postarať aj o zdravie celej rodiny.

Ako ste sa stravovali predtým a bola to veľká zmena?

Aj tu by sme mohli klientov rozdeliť do 3 najčastejších skupín.
a) Veční „dietári“ – ľudia, ktorí sami bojujú s váhou už niekoľko rokov a stále sa im nedarí ju hlavne udržať. Veľakrát majú za sebou všetky diéty a preparáty, o ktorých sa niekde dočítali alebo im poradila kamarát/ka. Problémom týchto klientov väčšinou býva narušený metabolizmus, hormonálna nerovnováha, tráviace problémy a psychická nevyrovnanosť. Avšak toto všetko je možné napraviť, aj keď svojmu telu ublížili viac, než je zdravé.
b) „Hladovkári“ – je skupina ľudí, ktorí z nejakého dôvodu prijímajú stravu veľmi málo, alebo v katastrofálnych výživových hodnotách. To znamená, že jedia trebárs len jedno jedlo denne, a to najlepšie večer, keď už majú vážne hlad alebo čas sa najesť. Na tanier potom príde všetko, čo majú po ruke, najlepšie rýchlo, čo nie je pre žalúdok nič príjemné. Navyše chýbajú potrebné makro aj mikroživiny.
c) „Prežierači“ – Túto skupinu asi nie je potrebné bližšie rozoberať. Ako tušíte, jedná sa o osoby, ktorých jedálniček obsahuje viac tukov a cukrov, než samotné telo potrebuje. Sem sa najčastejšie dostávajú ľudia zo zvyku, pohodlnosti, ľahostajnosti alebo v psychickom vyťažení.

V každom prípade, pokiaľ klient príde nespokojný so svojím telom, má to dôvod. Riešenie teda určité zmeny vyžaduje.

 

Aké náročné to bolo vydržať?

Je pár okamihov v metóde, kedy sa dá povedať, že vydržať stojí nejaké úsilie. Jedným z nich je prvý týždeň, kým si v jedálničku a režime urobíte systém. Druhým je doba, keď máte pocit, že to trvá už dlho. Sem sa dostávajú ľudia, ktorí majú cieľ zhodiť cez 30 kíl, čo nejaký čas samozrejme trvá. Avšak s podporou a motiváciou vášho výživového poradcu všetko prekonáte. A trošičku snahy zaberie ustáť napríklad Vianoce, návštevy alebo cestovanie. Ale aj na to majú v Naturhouse návod. Stačí sa len zamyslieť a pripraviť.

Recepty: https://www.youtube.com/results?search_query=videorecepty+naturhouse

 

Narazili ste na prekážky?

Áno. Niektorí naozaj čelia istému tlaku zvonku. Poznámky kolegov, kamarátov, niekedy aj rodiny, typu: Ty to aj tak nevydržíš. Aj tak sa ti kilá vrátia. Daj si s nami pohárik, to ti neuškodí. Urazíš ma, ak si nedáš. Jedinou radou, ako takýmto rečiam odolať, je uvedomenie si, prečo to celé robíte. Kvôli sebe! Stojí za to zjesť tortu, len aby ste im zavreli pusu? Tým len dokážete pravdivosť ich podpichovania. Obklopte sa ľuďmi, ktorí vás podporujú. Nie je nič lepšie, ako mať oporu vo svojom okolí. Jednoduchá veta: Nie, ďakujem, nedám si. Postačí mi deci vína s vodou, mäso a zelenina. Nechceme tým povedať, že by vám niekto odtrhol hlavu za malý prehrešok. Ide skôr o zvyk a vytrvalosť vo svojom úsilí.

 

Bolo to drahé?

Čo sa jedálnička týka, skôr ušetríte. Nenakupujete zbytočné veci ako čokolády, lupienky, alkohol atď. Iba čerstvé potraviny. Varenie je jednoduchšie, menej náročné a rýchlejšie.

Pokiaľ ide o doplnky, teda výťažky z bylín, ovocia a zeleniny, ktoré vám prečistia telo, dodajú potrebné živiny, zlepšia metabolizmus, pomôžu odbúrať zadržiavanú vodu a tuk v tele, tak áno. Sú z istého pohľadu drahé. A má to svoj dôvod. Dostávate kvalitný produkt vyvinutý tak, aby pomáhal a zaručoval úspech. Zároveň s ním dostávate služby a podporu svojho výživového poradcu, analýzu tela, recepty, rady a motiváciu na dosiahnutie cieľa, za ktorú si nič neúčtujeme. Keby ste si toto všetko kupovali napr. v lekárni alebo vo firme, ktorá vám predá jedálniček, dostanete taký komplex produktov a služieb za oveľa vyššie ceny.

Navyše investícia do zdravia je tá najlepšia, ktorú môže človek urobiť. Potom budete míňať zase za liečbu. Teda je otázkou, čo je vlastne drahé? Sú ľudia, ktorí radi investujú do svojho zdravia a výsledok je pre nich na nezaplatenie.

Ako to vidíte teraz, ako úspešní, ktorým sa to podarilo?

Takmer každý klient, ktorý dodržiava určité zásady Naturhouse, si z nich urobí zvyk a nezabudne, čo sa naučil. Hovorí, že sa cíti oveľa lepšie, má viac energie, okolie aj lekár ho chváli. Sú menej náchylní k chorobám, ľahšie sa pohybujú, oblečú svoje obľúbené nohavice. Keď sa obzrú, neľutujú svoje investície.

 

Čo by na celej našej metóde Naturhouse vyzdvihli

Klienti hodnotia pozitívne, že nehladujú, naopak sa cítia preplnení, chutí im jesť, výrobky eliminujú chyby. Stredomorská strava je nepochybne ozdravná. Je to preukázané výsledkami lekárskych štúdií. Veľa klientov sa zhodne, že by to bez podpory nikdy nezvládli. Vyhovujú im pravidelné kontroly, kde vidia výsledky svojej snahy a sú tak motivovaní k ďalším krokom k cieľu. Plán sa vždy prispôsobí ich potrebám, naučia sa variť jednoduché jedlá, necítia sa unavení. Sú spokojní a radi sa po dosiahnutí svojich cieľov vracajú, aby nevyšli z cviku a len tak sa skontrolovali. Udržiavacia časť je výnimočná a zásadne odlišuje metódu NATURHOUSE od konkurencie.

 

Príbehy našich klientov: https://www.naturhouse.sk/pribehy

Páčia sa Vám naše novinky? Viac rád môžete dostávať pravidelne do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím súhlas so spracovaním osobných údajov. Ďakujeme za pochopenie.