Ako nepribrať a udržať sa v týchto dňoch vo forme

Detoxikácia a chudnutie
Trendy vo výžive
Ako nepribrať a udržať sa v týchto dňoch vo forme

V posledných dňoch zažívame v našom osobnom i pracovnom živote mnoho prekotných zmien. Mení sa nám zabehnutá životospráva, organizácia dňa a mnohí pociťujú zároveň aj značnú neistotu z budúcnosti a sú vystavení stresu. Ako to všetko zladiť so zdravým životným štýlom, ako nepribrať a udržiavať sa aj psychicky čo najviac v pohode? Čítajte tipy našich výživových poradcov. 

 • Snažte sa nevybočovať z pravidelného stravovania, jedzte najlepšie 5 x denne. Robte, na čo je váš organizmus zvyknutý. Pomôžete udržať ho stabilnejší a odolnejší.
 • Jedzte pokrmy na báze stredomorskej stravy, ktoré podľa rady výskumov podporujú zdravie a imunitu.
 • Nezásobujte svoju chladničku vo väčšej miere potravinami s vysokým obsahom sacharidov a tukov.
 • Urobte maximum pre to, aby ste sa nesnažili stres zajedať jedlom - tipy, ako to urobiť: 
  • Jedzte pravidelne po 2,5 hodinách a namiesto toho, aby ste sa pustili do " hriechu ", sa choďte radšej prejsť na vzduch. Dobré je nájsť si nejaký nový alebo staronový koníček, čítať si, šiť, variť zdravé pokrmy, zacvičiť si, vzdelávať sa, majstrovať, zaspievať si alebo zahrať na hudobný nástroj, atď. Veľa ľudí upokojuje niečo chrúmať - takže zeleninu na širšie hranolky a môže sa zobať. Konzumujte vlákninu - dodá vám väčší pocit nasýtenosti a potrebu jesť tak udržíte lepšie na uzde.  
 • Dodržujte pitný režim-približne 2-2,5 l tekutín-najlepšia je čistá voda.
 • Ak ste zdraví, chodievajte denne von do parku či prírody. Rozhodne však pri tom musíte dodržiavať všetky nariadenia, teda s rúškom a úplne sa vyhýbať vonku akýmkoľvek sociálnym kontaktom. Pokiaľ to situácia dovoľuje, tak choďte do práce pešo alebo jazdite na bicykli.
 • Ak máte viac času a psíka, aj ten ocení viac prechádzok. 
 • Zaraďte doma pravidelné cvičenie, to, že nemôžete ísť do posilňovne alebo telocvične neznamená, že sa nemôžete hýbať vôbecSmile. Môžete skúsiť aj rôzne cvičebné lekcie na internete.
 • Keď máte záhradku, práca na čerstvom vzduchu pre vás bude prospešná fyzicky aj psychicky. 
 • Ak máte menej sociálneho kontaktu kvôli karanténe, zatvoreniu prevádzok, home office a ďalším opatreniam, je dobré viac komunikovať s príbuznými i známymi online a telefonicky. Snažte sa však nešíriť negatívne správy a neprenášať svoje obavy na ostatných, ale sústrediť sa na iné témy a byť ostatným viac podporou než záťažou. 
 • Pamätajte, že popíjanie alkoholu je nežiadúce z viacerých dôvodov - vďaka vysokej energetickej hodnote narušuje vašu snahu o udržanie či získanie ideálnej postavy. Ďalej jeho konzumácia oslabuje imunitu. Navyše upokojujúci účinok je len krátkodobý. Snažte sa nájsť iných pomocníkov pre uvoľnenie napätia - napr. staré i nové koníčky a záujmy, komunikáciu a spoločné činnosti s rodinou, čítanie, zveľaďovanie bytu, apod. 
 • S trochou zveličenia sa dá povedať, že nosenie rúšok má jednu skvelú výhodu, nebudem strkať do úst, čo nemámeSmile.
 • Vaša poradkyňa/poradca je vám stále k dispozícii, nezabúdajte na to. To platí pre existujúcich klientov, ale rovnako tak môže platiť aj pre nových. Tých sme schopní tiež obslúžiť, a to aj buď zjednodušenou formou konzultácií na pobočke či online a telefonicky, s doručením podporných produktov na domácu adresu. A naši existujúci klienti vedia, že naši poradcovia a poradkyňe sú im nielen koučom v ich snahe o získanie vysnívanej postavy, ale vždy ich s pochopením vypočujú aj keď ich sužujú iné problémy a starosti a majú pre nich, keď potrebujú, vždy slová pochopenia a podpory. 
 • Zbytočne sa nestresujte! Všetko zlé raz pominie - to je zákon vesmíruWink

Aké produkty na posilnenie imunity a na podporu detoxikácie odporúčame pre toto obdobie:

Zavolajte alebo napíšte si e-mailom o tieto produkty na najbližšiu pobočku (37 pobočiek v SR), doručujeme aj na vašu adresu: objednat e-mailem na pobocke

Páčia sa Vám naše novinky? Viac rád môžete dostávať pravidelne do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím súhlas so spracovaním osobných údajov. Ďakujeme za pochopenie.