Ako sa namotivovať k redukcii

Detoxikácia a chudnutie
Trendy vo výžive
Ako sa namotivovať k redukcii

Úbytok hmotnosti nezačína ani na stehnách, v páse ani cez bruško - začína v zmene stravy. Toto rozhodnutie je na nás - zmeniť svoj život a začať jesť zdravšie. A v tomto poradí to nemusí byť úplne jednoduché. Poďme sa pozrieť, ako sa efektívne motivovať.

Väčšina z nás, keď sa rozhodne začať držať diétu, si povie "chcem schudnúť!" Podľa moderných psychologických poznatkov takáto definícia cieľa rozhodne nestačí - cieľ by mal byť merateľný. Preto si presne určite, koľko kilogramov alebo centimetrov v obvode jednotlivých častí tela chcete schudnúť. Pamätajte pritom ale na zdravý rozum - efektívny a hlavne trvalý úbytok váhy musí chvíľu trvať. Rýchle úbytky tiež znamenajú spustenie jojo efektu.

Sledujte úspechy druhých

Môže sa stať, že počas redukcie vám začne v hlave klíčiť myšlienka "nemožné". Napríklad, keď sa úbytok váhy len na chvíľu spomalí. V takých chvíľach si pripravte „špeciálnu motiváciu" - fotografie ostatných ľudí, ktorí už pred vami schudli. Ľudia, ktorí schudli aj desiatky kilogramov vám poskytnú dôkaz, že aj vy môžete zmeniť svoj vzhľad a chvíľková strata motivácie na vašej ceste tak bude prekonaná.

Nájdite si aktivitu, ktorú budete milovať

Pohyb je dôležitým "doplnkom" stravy. Pri cvičení sa zrýchľuje metabolizmus, ručička váhy ukazuje nižšie a nižšie hodnoty a to je to, čo nás motivuje k strate hmotnosti. Nemá však zmysel, nútiť sa k niečomu, v čom by sme sa nudili. Zvoľme si aktivitu, ktorá nás urobí šťastnými. A môže to byť čokoľvek - chôdza, beh, tanec alebo napríklad korčuľovanie.

Jedzte pestro a nápadito

Stále rovnaké jedlá nás môžu odrádzať od redukcie, pretože nám začína chýbať niečo nápaditého a exkluzívneho. A to nás môže strhnúť k nezdravému. Snažte sa preto, aby sa vaše pokrmy líšili v chuti - pre tento účel je dobré experimentovať napríklad s bylinkami. A nezabúdajte, že jeme aj očami, preto si jedlá servírujte tak, aby sa vám páčili. Rozmaznávajte sa jedlom.

Predstavujte si svoje úspechy

Predstavovať si svoj úspech, to je metóda, ktorá je obzvlášť účinná v okamihoch pochybností a vo chvíli, keď nás láka vôňa koláčov alebo hamburger z rýchleho občerstvenia. Tak si predstavte, o aké telo bojujete, ako chcete vyzerať, a ako veľmi sa vo vašich životoch môžete zmeniť. Je tiež dobré si predstaviť pochvalu od ľudí, na ktorých nám záleží.

Nájdite špecializovanú starostlivosť

Výživový poradca bude pravidelne monitorovať účinky novej stravy, bude vás tiež podporovať, keď sa na obzore objaví kríza. Naviac vám špecialista dokáže poradiť, keď vám niečo nebude vyhovovať, poskytne vám nové recepty a zodpovie vaše otázky.

Úspech počas úbytkov váhy závisí na motivácii a na tom, či je vaša strava správne vyvážená. Špecialisti NATURHOUSE pre vás zvolia individuálny, vyvážený, zdravotne bezpečný a jednoduchý jedálniček a poradia vám, kedykoľvek budete potrebovať. Koniec koncov, vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam majú k tomu veľa čo povedať.

Páčia sa Vám naše novinky? Viac rád môžete dostávať pravidelne do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím súhlas so spracovaním osobných údajov. Ďakujeme za pochopenie.