Diéta po sviatkoch - efektívna metóda,ako sa dostať späť do formy

Detoxikácia a chudnutie
Diéta po sviatkoch - efektívna metóda,ako sa dostať späť do formy

Súčasťou Vianoc sú ťažké a kaloricky bohaté jedlá. Tradičné jedlá môžu nielen uškodiť našej postave, ale tiež spôsobiť tráviace ťažkosti. Ukazuje vám po sviatkoch ručička váhy nejaké to kilo naviac, sú tvary vašej postavy mierne zaoblené?

Poznáme spôsoby, ako s tým zatočiť.

Slávnostné, ťažko stráviteľné jedlo, môže spôsobiť nepríjemné tráviace problémy. Nadúvanie, pretrvávajúca zápcha a zle regulované trávenie nemajú pozitívny vplyv na našu náladu. Ak chcete znížiť účinky prejedania sa, využite rady našich výživových poradní NATURHOUSE, ktoré vám umožnia vrátiť sa rýchlo do formy.

Vzdajte sa zvyškov slávnostných jedál

Keď žalúdok odmietne po Vianociach počúvať, vzdajte sa jedla, čo vám zostalo v chladničke. Aby telo správne fungovalo, je lepšie prejsť na ľahkú stravu a nemučiť žalúdok porciami ťažko stráviteľných jedál. Dajte svojej sestre, babičke, kamarátke pečivo, čo vám zostalo v chladničke, prípadne ho jednoducho zamrazte. Nemusíte nič vyhadzovať!!!

Väčšie množstvo vlákniny

Ak slávnostné prejedanie sa a nedostatok pravidelných jedál spôsobili zápchu, nezabudnite pridať do vašej stravy viac vlákniny. Vláknina čistí črevá, podporuje tráviaci trakt a znižuje nepríjemné účinky prejedania sa. Vyberte si celozrnné pečivo, zaraďte do stravy viac zeleniny s vysokým obsahom vlákniny, napríklad hrášok, kel, zeler, mrkvu. Vymeňte časť živočíšnych bielkovín za rastlinné - cícer, šošovicu, ktoré okrem cenných bielkovín obsahujú aj veľa vlákniny. Pridajte biely jogurt s vlákninou FIBROKI po obede a večeri.

Voda, voda, opäť voda

Pre urýchlenie čistenia tela vypite 2 litre neperlivej vody denne. Ak chcete zlepšiť jej chuť, môžete pridať citrón, pomaranč, v chladných dňoch pridajte zázvor alebo škoricu. Treba mať na pamäti, že telo by malo byť správne hydratované aj v zime. Po slávnostných dňoch nám voda pomôže odbúrať prebytočné toxíny. Pri čistení tela je užitočný aj nápoj PEIPAKOA ANTIOX, ktorý pomáha prekonať účinky nadmernej konzumácie alkoholu.

Prírodné doplnky

Prospešné vlastnosti bylín na tráviaci systém sú známe odpradávna. Aké dary prírody využiť po Vianociach?

Zelený čaj je bohatý na antioxidanty, má silné čistiace účinky. Okrem toho znižuje hladinu triglyceridov a cholesterolu v krvi. Červený čaj uľahčuje trávenie a pomáha redukovať tuk nahromadený počas Vianoc. Taktiež pomáha pečeni zase správne fungovať. Počas vianočného prejedania sa môže byť užitočný aj extrakt z maté alebo artičokov, ktorý dokonale zvládne nadúvanie, zlepšuje funkciu tráviaceho traktu, uľahčuje trávenie a zabraňuje hromadeniu tuku. Odporúčame LEVANAT INSTANT po každom ťažkom jedle - budete mať skvelé výsledky.

Zdravé baktérie

Obohaťte diétu po Vianociach produktami, ktoré obsahujú prospešné črevné baktérie. Prírodný jogurt, kefír alebo cmar obsahujú živé kultúry, ktoré zlepšujú funkciu čriev a pomáhajú ich správnemu fungovaniu. Okrem toho posilňujú imunitu, čo je obzvlášť dôležité v zime. Ako viete, všetky živiny sa vstrebávajú v črevách, takže ich dobrý stav je pre naše telo veľmi dôležitý. Po Vianociach je nutné obnoviť správnu črevnú mikroflóru. Skúste jesť prírodné jogurty, kefír alebo cmar každý deň. Pri užívaní produktu VIVAT vrecúška sa môžete spoľahnúť na rýchle zlepšenie funkcie čriev - okrem papáje obsahuje laktobacily, takže rýchlo obnovuje rovnováhu črevnej mikroflóry.

Ak chcete čo najviac obmedziť nepríjemné účinky vianočného prejedania sa, riaďte sa našimi výživovými tipmi a užívajte si tradície so svojimi blízkymi.

Vlákninu FIBROKI a ďalšie produkty s vysokým obsahom vlákniny, LEVANAT INSTANT, červený a zelený čaj a PEIPAKOA ANTIOX si môžete zakúpiť v ktorejkoľvek výživovej poradni NATURHOUSE.

                                                                                                  

Páčia sa Vám naše novinky? Viac rád môžete dostávať pravidelne do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím súhlas so spracovaním osobných údajov. Ďakujeme za pochopenie.