Do formy po lete

Detoxikácia a chudnutie
Sezónne recepty
Do formy po lete

So septembrom prichádza náročnejšie obdobie roka. Nielen zlomom v počasí, ale aj psychicky - nástup do školy, nástup do zamestnania po dovolenke. Po lete je zeleninapotrebné telo posilniť, doplniť vitamíny a pripraviť ho na jeseň. Naviac sme v lete vystavení pôsobeniu voľných radikálov - opaľovaním na slniečku, častejším grilovaním, alkoholom a je potrebné telo správne detoxikovať. Myslieť by sme mali aj na pleť a vlasy, ktoré dostali slnkom taktiež zabrať.

Určite zaraďte do jesenného jedálnička viac vlákniny, vyčistí vám črevá, okrem toho je aj výživou pre črevné baktérie, kde vzniká nielen 70 % imunity tela, ale aj hormón serotonín, ktorý je dôležitý pre to, aby sme sa s nástupom jesenných stresov cítili čo najlepšie. Voľte hlavne sezónne ovocie, ako sú jablká, slivky, či kapusta. Využiť môžete tiež pickles alebo fermentovanú či kvasenú zeleninu. Tento spôsob úpravy zeleniny je ľudstvu známy už tisíce rokov a je zároveň jedným z najdôležitejších prvkov zdravej stravy. Obsahuje veľké množstvo minerálov a vitamínov, pôsobí pozitívne na črevnú mikroflóru, podporuje metabolizmus, posilňuje imunitu, a okrem iného dodáva telu energiu a zvyšuje odolnosť proti stresu.

Ak potrebujete po lete zhodiť prebytočné kilá z dovoleniek či grilovania, odľahčite jedálniček vo forme väčšieho množstva zeleniny a kvalitných bielkovín a nezabúdajte ani na správny pitný režim.

sambukiZároveň si môžete pomôcť výťažkami z bylín a zeleniny, (ktoré majú vďaka väčšej koncentrácii účinných látok silnejší účinok). Voliť môžete napríklad extrakty z čiernej bazy SAMBUKI. Je to takmer čarovná bylinka, z ktorej sa dajú spracovať takmer všetky jej časti, (kôru a listy, ale nepoužívajte vnútorne). Nie nadarmo sa hovorí "pred bazou kľakni". Výpočet jej účinkov na zdravie je obrovský. Je výborná na trávenie, dokonca má mierne laxatívne účinky. Zároveň telo detoxikuje, je močopudná, ničí choroboplodné baktérie a pôsobí protizápalovo. Dá sa používať aj vo forme rôznych obkladov, napríklad pri kŕčových žilách či masírovaní bolestivých miest.

Na naštartovanie môžete vyskúšať náš balíček Do formy po lete, kde nájdete nielen bylinky, ale aj správny jedálniček, veľa receptov a zaujímavostí. 

Páčia sa Vám naše novinky? Viac rád môžete dostávať pravidelne do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím súhlas so spracovaním osobných údajov. Ďakujeme za pochopenie.