Krásne a pohodové Vianoce bez strachu z kíl navyše

Detoxikácia a chudnutie
Krásne a pohodové Vianoce bez strachu z kíl navyše

Začína advent, a s ním aj prípravy a tešenie sa na Vianoce. Skúste si ich s nami tento rok užiť a vychutnať bez stresu a v pohode. Nenapínajte svoje nervy v predvianočných radách a tlačeniciach v obchodoch - vyskúšajte si, aké ľahké a pohodlné sú online nákupy v e-shope. Uvidíte, koľko svojho drahocenného času ušetríte - zrazu budete v mať v kľude všetko včas a budete si môcť vychutnať tú pravú vianočnú atmosféru.

Vianoce sa bezpochyby nezaobídu bez pečenia tradičného vianočného pečiva. Dohodnite sa tento rok na pečení koláčov s kamarátkami a prekvapte ich, aké jednoduché je vďaka našim inšpiratívnym radám pripraviť ľahké a chutné vianočné pečivo. Kto by si nechcel dopriať vlastné dobroty bez obáv z následkov, ako sa maškrtenie podpíše na postave? Nezabúdajte, že poučka "všetko s mierou" platí aj počas Vianoc :)

Pripravili sme pre Vás 3 tipy, ako jednoducho také chutné a ľahké pečivo upiecť:

TIP 1: Nebojte sa použiť namiesto masla napríklad kokosový olej, ktorý sa skvele hodí do sladkých jedál. Nielen, že nádherne vonia, ale tuky obsiahnuté v oleji sa rýchlo menia na energiu a neukladajú sa do zásob. Alebo čo tak skúsiť avokádo? V ňom nájdete len zdravé tuky a veľa vlákniny, vitamínu C aj E a k tomu ešte dôležité prvky ako horčík, železo a fosfor. Dosť dobrôt v jednom malom ovocí, čo hovoríte!

TIP 2: Vyskúšajte pečenie bez múky. Teda samozrejme nie úplne, len nahraďte tú klasickú niektorou z alternatív. My odporúčame múku mandľovú - je bezlepková, plná bielkovín a vlákniny a ešte Vám dodá dôležitý vápnik, horčík a draslík. Podobnú službu Vám poskytne aj pohánková múka - obsahuje vitamíny B a E, poskytne vlákninu a je tiež bezlepková.

TIP 3: Oslaďte si život, ale aj cukrovinky medom namiesto cukru. Med by sme zvolili nepasterizovaný, pretože si uchováva viac stopových prvkov vrátane železa. Ďalšou možnosťou, čím môžete sladiť, je stévia, ktorú nájdete napríklad v sladidle PECVA. Alebo môžete použiť rozmixované ďatle, ktoré sa pýšia vysokou sladivosťou.

Poznáte Vy nejaké triky, ako sa pri pečení vyhnúť tradičným surovinám a nahradiť ich zdravšími variantmi? Podeľte sa o svoje nápady na našom Facebooku alebo nám napíšte :)

Váš tím NATURHOUSE

K veľkým úspechom stačí malý krok každý deň.

Páčia sa Vám naše novinky? Viac rád môžete dostávať pravidelne do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím súhlas so spracovaním osobných údajov. Ďakujeme za pochopenie.