S čím všetkým vám môže pomôcť detox

Detoxikácia a chudnutie
Trendy vo výžive
S čím všetkým vám môže pomôcť detox

Už v staroveku vedeli, že očista a následné omladenie tela je nevyhnutné pre udržanie ľudského zdravia. Život v 21. storočí nám však prináša mnohonásobne viac znečistenia, než akému boli ľudia vystavení v minulosti. Vzduch, ktorý dýchame, voda, ktorú pijeme aj jedlo sú plné látok, ktoré znečisťujú organizmus. Detoxikačnú kúru by si preto mal občas urobiť každý.

S akými problémami detox pomôže:
• s tráviacimi problémami (nadúvaním, poruchami trávenia, zápchou)
• s bolesťami hlavy, slabou imunitou
• s nervozitou a zlou náladou
• s únavou a nedostatkom energie a vitality
• s nadváhou, s pomalým metabolizmom
• so zadržiavaním metabolických tekutín
• so suchou pokožkou, s regeneráciou
A život bude hneď veselšíSmile
Objednat balíček PACK DETOX 

Kde sa v tele berú toxíny
Telo sa síce samo dokáže v určitej miere detoxikovať (k čomu slúži predovšetkým pečeň a črevá), lenže v dnešnej dobe sú naše orgány a následne aj imunita vystavené takému množstvu toxických látok (z ovzdušia, stravy, atď.) = chemickému stresu, že im musíme pomôcť, čo potvrdzuje aj rada odborníkov z radov vedcov.
Takže detox je vlastne eliminácia nezdravých toxických látok v tele. Pomáha zlepšiť trávenie, urýchľuje metabolizmus a zlepšuje psychickú pohodu.

Čo je účelom detoxikácie
Účelom detoxikácie je primárne odstrániť nefunkčné bielkovinové látky (autofágie), tkanivá a toxické látky, ktoré sa hromadia v organizme. Sedavé zamestnanie, konzumácia potravín s nadmierou sacharidov, nekvalitných tukov, farbív, konzervantov alebo i živočíšnych bielkovín - to všetko sa v tele ukladá. Následne sa spomaľuje regenerácia orgánov, vznikajú chronické zápaly, hrozí astma, cukrovka, vysoký krvný tlak, alergie, kožné choroby, srdcové ochorenia alebo aj nádory.
Myslime na prevenciu, kým je čas.

Ktoré orgány sú najviac zaťažené?
Pečeň - zúčastňuje sa metabolizmu tukov, cukrov a bielkovín. Dokáže odbúrať škodliviny z liekov a alkoholu. Je zásobárňou množstva prospešných látok ako železa, vit. A, K, D alebo B12.
Ak je pečeň zaťažovaná toxínmi, môže dôjsť k spomaleniu metabolizmu a vy spaľujete menej kalórií a horšie zhadzujete kilá.
Obličky a močové cesty - filtrujú krv a vyrábajú moč, ktorá odvádza toxíny a odpadové látky vzniknuté rozpadom bielkovín.
Črevá - vstrebávajú potravu a vodu do krvného obehu a zbavujú nás odpadu vzniknutého pri trávení a metabolizme pečene. A to stačí len zvýšiť príjem vlákniny... Zanesenia čriev spôsobujú plynatosť, zápchu a znížené vstrebávanie vitamínov a minerálov. Nános v tráviacom systéme môže vážiť až 10 kg. Pomocou detoxikácie sa časti tohto nánosu môžete zbaviť a s jeho odstránením sa zníži aj vaša váha.
Lymfatický systém - cez lymfatické uzliny odfiltrováva telo cudzie látky a toxíny.
Medzibunkové priestory - vplyvom nesprávneho životného štýlu sa v medzibunkových priestoroch usadzujú toxíny a soľ, čo má za následok zadržiavanie vody v tele.

Detox a chudnutie
Detoxikácia rozhýbe metabolizmus a s ním aj očistné procesy v tele. Zrýchlený metabolizmus rovná sa zrýchlené spaľovanie kalórií a zlepšené odbúravanie tukov. Jednoduché počty, že?
Najúčinnejšie je aktivovať organizmus zvnútra. Ak podporíte metabolizmus, zlepšíte tiež vstrebávanie potrebných živín, vitamínov, enzýmov, stopových prvkov a minerálnych látok potrebných pre chudnutie. Vstrebávanie živín prebieha hlavne v tráviacom trakte. Ak sú zanesené črevá, vstrebávanie živín je neefektívne. Strava zostáva v tráviacej sústave a vznikajú tak ďalšie toxíny v črevách. Očista čriev, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou každej detoxikácie, tak prospeje za všetkých okolností aj v prípade chudnutia.
Obdobne je tomu u detoxikácie pečene. Ak je pečeň permanentne zaťažovaná, toxíny nie sú dostatočne odbúravané a dochádza k ich hromadeniu. To sa potom môže prejaviť v spomalenom metabolizme. Odbúravanie tukových buniek, do ktorých sa toxíny ukladajú, je potom ťažšie.

4 pravidlá pre úspešnú detoxikáciu:
1. Pitný režim
Voda odplavuje z tela škodlivé látky. Preto sa odporúča vypiť minimálne dva litre vody denne. Avšak je to individuálne. Podporí to detoxikáciu a zefektívni chudnutie.
2. Zdravé stravovanie
Zmena jedálnička - odľahčiť ho niekoľkými porciami ovocia a zeleniny. Niektoré potraviny majú totiž schopnosť naviazať na seba toxíny a podporovať detoxikáciu.
3. Pohyb
Detoxikácia je ešte účinnejšia, keď do svojho denného režimu zaradíme viac pohybu. Stačí obyčajná chôdza alebo ľahké posilňovanie.
4. Pravidelné vyprázdňovanie
Ak zaradíme do svojho jedálnička veľa zeleniny a celozrnných výrobkov, máme šancu na pravidelné vyprázdňovanie sa. Nemôže sa potom stať, že dôjde k spätnému vstrebávaniu vody s toxickými látkami do cievneho systému a pečene.

Detoxikačné balíčky, ktoré môžete využiť
Nákupom balíčka získate:
• produkty na podporu detoxikácie
• detoxikačné jedálničky
• vstupné a výstupné bioimpedančné meranie zloženia tela, vysvetlenie výživovým poradcom a odborné rady skúsených výživových poradcov

2denný PACK DETOX obsahuje produkty (+ všetky služby, pozri vyššie)
• FIBROKI vláknina, LEVANAT TRANSIT
• SAMBUKI
• DRENANAT PLUS
• sušienky PEIPAKOA REGULARIS (zadarmo)
Cena: 56.21 €

7denný PACK DETOX obsahuje produkty (+ všetky služby, pozri vyššie)
• FIBROKI vláknina, LEVANAT TRANSIT
• SAMBUKI
• LEVANAT ampulky
• APINAT KÁVA
• sušienky PEIPAKOA REGULARIS (zadarmo)
Cena: 71.55 €

Čo robiť, keď mám záujem o balíček PACK DETOX
Objednajte si tu balíček Pack detox s doručením k vám domov: 

Objednat balíček PACK DETOX 

 

Páčia sa Vám naše novinky? Viac rád môžete dostávať pravidelne do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím súhlas so spracovaním osobných údajov. Ďakujeme za pochopenie.