Zhodiť nadbytočné kilá? Najdôležitejšia je výdrž a motivácia!

Detoxikácia a chudnutie
Zhodiť nadbytočné kilá? Najdôležitejšia je výdrž a motivácia!

Niekoľko mesiacov sme sa tešili na Vianoce – na domácu pohodu s najbližšími a samozrejme aj na tradične dobré, ale väčšinou výdatné jedlo. Vianočné obdobie je však už za nami, začína nový rok a s ním nadišiel aj nový čas – čas plánov, životných zmien a novoročných predsavzatí. A k tým najčastejším patrí snaha žiť zdravo a zhodiť nejaké to kilo.

Začať chudnúť od Nového roka je dobrý nápad, pretože začiatok roka vnímame ako dôležitý predel medzi minulosťou a budúcnosťou, po ktorom sa nám zmeny budú do života zavádzať lepšie. Navyše keď máme pevný termín, nemôžeme každý deň hovoriť „začnem zajtra“. A tiež treba myslieť na to, že zdravší životný štýl prispieva aj k vyššej imunite, a to je v súčasnej dobe veľmi dôležitý dôvod.

„Skúsenosti ukazujú, že týždeň alebo dva zvládne držať diétu väčšina tých, ktorí sa k chudnutiu rozhodli,“ konštatuje Věra Burešová, hlavná výživová poradkyňa NATURHOUSE. „Problém však je vydržať dlhšie a dosiahnuť cieľ, ktorý sme si vytýčili.“ Nie vždy sa totiž ihneď dostaví úspech, aký by sme si predstavovali, a tiež sa s časom zvyšuje pokušenie, ktorému sme vystavení – preto je stále ťažšie dodržiavať správny režim.

Čo teda s tým, keď sa chudnutie nedarí? Najlepšie je obrátiť sa tam, kde vám pomôžu odborníci – do NATURHOUSE. V každej poradni nájdete kvalifikovaných špecialistov a špecialistky, ktorí nielenže veľmi dobre vedia, aký jedálniček je vhodný, ale predovšetkým pomôžu s motiváciou.

„Motivácia je pri chudnutí to najdôležitejšie,“ potvrdzuje Věra Burešová. „Každý týždeň sa poradkyňa s klientom porozpráva, pochváli ho za úspechy alebo s ním preberie možné príčiny, keď váha niekedy nejde dole, ako by mala. A hlavne poradia, čo ďalej, aby bol úbytok dlhodobý.“

Presne tak to urobila aj pani Kateřina, ktorá navštívila pobočku NATURHOUSE v Příbrami a schudla tu 15 kilogramov. „Cítim sa neopísateľne. Som plná elánu a energie, že by som ju mohla rozdávať.“

Plánujete tiež zhodiť prebytočné kilá a žiť zdravšie? Potom nestrácajte čas a objednajte sa do najbližšej pobočky NATURHOUSE. Nájdete tu podporu a rady, ktoré potrebujete, a s výživovou poradkyňou po boku sa vám bude chudnúť ľahšie. Kilá pôjdu dole dlhodobo, a vaše novoročné predsavzatia tak získajú oveľa väčšiu šancu na úspech.


Páčia sa Vám naše novinky? Viac rád môžete dostávať pravidelne do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím súhlas so spracovaním osobných údajov. Ďakujeme za pochopenie.