Dieta a diétny plán

Bc. Alena Přídová

Hlavná Dietologička

Chceli alebo potrebovali by ste schudnúť, ale neviete ako na to? Existuje veľa diét, ale ktorá z nich je vhodná práve pre Vás? Aký diétny plán by ste mali dodržiavať?

Inšpirovať sa môžete desiatkami príbehov našich klientov. Svoj životný štýl s podporou výživových poradcov NATURHOUSE zmenili muži aj ženy, deti od 10 rokov, ale tiež napríklad seniori a mamičky na materskej dovolenke z najrôznejších kútov našej republiky. Hoci je každý príbeh úplne originálny a jedinečný, spoločné majú napríklad to, že počas redukčnej fázy sa netrápili hladom. Vlastne mnohokrát jedli aj viac, než na čo boli zvyknutí. Úbytok kilogramov a centimetrov videli už po 1. týždni dodržiavania metódy NATURHOUSE a tiež ich spája radosť a spokojnosť z toho, že svoj cieľ dosiahli a ich blízky ich za to obdivujú.


 • Princípom snáď každej diéty je to, že je potrebné prijímať menej kalórií, než ich ste schopný vydať. Pre Vás to teda znamená jesť menej kalorické jedlá alebo sa začať viac hýbať a tým spaľovať viac kalórií. Ideálne je spojenie oboch metód, teda obmedzenie príjmu kalórií a zvýšenie ich výdaja.

 • Pri výberu vhodnej redukčnej diéty myslite predovšetkým na svoje zdravie. Diétny stravovací režim by mal byť zložený prevažne zrozmanitých druhov potravínv správnom pomere, pretože len pestrá a zdravá strava dodáva nášmu organizmu všetky potrebné živiny.

   

 • Najlepšiu a najvhodnejšiu diétu, ktorá Vám bude zostavená priamo na telo, Vám zostaví výživový odborníci v dietetickom centre NATURHOUSE. Stačí sa pozrieť na mapu Slovenskej republiky a nájsť si najbližšiu pobočku.

 • Bez dodržiavania pitného režimu pôjdu kilá len ťažko dolu. Denne by sme preto mali vypiť 2 až 3 litre tekutín - v letných dňoch a pri fyzickej námahe aj viac. Je potrebné striedať čistú vodu s vodou minerálnou, spoločne s ovocnými a zeleninovými šťavami, nesladeným čaji atď. Je dokázané, že znížený príjem tekutín spôsobuje zvýšené ukladanie tuku. Teda, ak začneme pravidelne prijímať tekutiny, môžeme tým znížiť zásoby tuku v našom tele. Navyše pri redukčnej diéte nie je vhodná nadmerná konzumácia sladených limonád, alkoholu či kávy s kofeínom. Ďalším benefitom pravidelného pitného režimu je nielen štíhla postava, ale aj krásna vypnutá pleť bez vrások z dehydratácie.

 • Existuje nepreberné množstvo diét, menujme napríklad melónovú diétu. Táto diéta sľubuje schudnúť za desať dní tri až sedem kilo, ale za cenu hladovania, kedy sa po celých desať dní živíte len melónom s niekoľkými málo výživovými doplnkami. Ako náhle sa však vrátite k predchádzajúcemu spôsobu stravovania, počítajte s jo-jo efektom.

  Ďalšou známou diétou je napríklad hollywoodska redukčná diéta, kedy chudnete podľa vzoru hollywoodskych hviezd. Základom diétneho jedálničku sú vajcia, zelenina, mäso a ovocie. Je rozpísaný presný diétny plán, ktorý je zložený z týždenných cyklov, ktoré sa niekoľkokrát opakujú. Táto diéta je teda o niečo pestrejšia ako vyššie menovaná melónová, ale napriek tomu je jednostranná a hneď ako od nej upustíte, čoskoro sa vrátite na svoju pôvodnú váhu. Navyše, ruku na srdce, viete si predstaviť, že by ste po celý svoj ​​život jedli len vajcia, zeleninu, mäso a ovocie? Môžeme Vám garantovať, že po niekoľkých cykloch by ste tieto potraviny nemohli ani vidieť.

   

37
pobočiek
po celej SR
Nájsť najbližšiu pobočku

Zobraziť zoznam pobočiek na mape